Reklamacje i zwroty

Reklamacje i zwroty

Adres i dane sklepu wszystko-jasne.com do przesyłki reklamowanych/zwracanych produktów

WSZYSTKO-JASNE.COM DOMINIK BANAŚ
Witosa 48
28-130 Stopnica

Proces reklamacji produktów oferowanych przez sklep wszystko-jasne.com

Zaznaczamy, że wszystkie produkty oferowane przez sklep internetowy wszystko-jasne.com są fabrycznie nowe oraz pozbawione jakichkolwiek wad. 

Reklamowany produkt wraz z formularzem reklamacji (do pobrania poniżej) oraz dowodem zakupu należy odesłać na adres sklepu (podany powyżej lub w stopce) na własny koszt. Sklep odniesie się do reklamacji w terminie 14 dni roboczych od momentu otrzymania zareklamowanego produktu.

W przypadku uznania reklamacji sklep zwraca klientowi poniesione koszty wysyłki produktu. Gdy realizacja uzasadnionej reklamacji wiąże się z wysłaniem Klientowi nowego towaru bądź usunięcia niezgodności, koszty dostaw ponosi sklep.

Reklamacja oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy plomby są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody, oraz skontaktować się jak najszybciej ze sklepem w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze oraz spisanie protokołu szkody z kurierem jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

Proces zwrotu produktów oferowanych przez sklep wszystko-jasne.com

Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. 2014, poz. 827), Klient który zawarł umowę na odległość może w terminie 30 (słownie: trzydziestu) dni od dnia odebrania zakupionego produktu przez klienta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik, odstąpić od umowy bez podawania przyczyny. 

Zwracany produkt wraz z formularzem reklamacji (do pobrania poniżej) oraz dowodem zakupu należy odesłać na adres sklepu (podany powyżej lub w stopce) na własny koszt. Sklep zwróci pieniądze za dany produkt w terminie 14 dni roboczych od momentu otrzymania zwracanego produktu.

Zwracany towar winien być w stanie nieuszkodzonym, niezmienionym oraz nie może nosić jakichkolwiek znamion użytkowania.